niedziela, 1 maja 2016

Sprawdzian szóstoklasisty będzie powtórzony! Co się stało?

Sprawdzian szóstoklasisty, który odbył się 5 kwietnia, zostanie powtórzony w jednej ze szkół w Krakowie. Wszystko przez błąd nauczycieli, którzy wyprosili uczniów po 60 minutach pisania. Co prawda po 4 minutach pedagodzy zrozumieli, że popełnili błąd i ponownie rozdali uczniom sprawdziany, ale sześcioklasiści z krakowskiej szkoły ponownie napiszą sprawdzian szóstoklasisty 2 czerwca.
Sprawdzian szóstoklasisty to pierwszy tak poważny test w życiu uczniów. Nic więc dziwnego, że każdy z nich cieszył się, że ma go już za sobą. Jak się jednak okazuje, grupa sześcioklasistów będzie musiała powtórzyć test. Wszystko przez wpadkę nauczycieli, którzy po upływie 60 minut przerwali test, sądząc, że tyle właśnie trwa. Po kilku minutach pedagodzy zorientowali się, że popełnili błąd i ponownie zaprosili uczniów do pisania testów. To z kolei nie spodobało się części rodziców, dlatego też Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie nakazała powtórzyć napisanie sprawdzianu szóstoklasisty. -  Przystępujący do niego szóstoklasiści otrzymają wyniki razem z pozostałymi uczniami, którzy przystąpili do sprawdzianu w głównym terminie, i nie będą w żaden sposób poszkodowani - opisała sytuację Dorota Hrapkowicz z OKE w Krakowie. Wiadomo, że uczniowie napiszą sprawdzian szóstoklasisty 2 czerwca. Nauczycielki, które popełniły błąd, zostały pozbawione dodatków na pół roku.
W tym roku sprawdzian szóstoklasisty napisało prawie 348 tysięcy uczniów. Sprawdzian dzieli się na dwie części: humanistyczno-matematyczną oraz część z języka obcego. Na rozwiązanie zadań z języka polskiego i matematyki uczniowie mieli 80 minut. Sprawdzian z języka obcego potrwał 45 minut.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz